O przedsięwzięciu

Już po raz dziesiąty wybieramy najlepsze książki na kolejne pory roku!

 

W 2009 roku redakcja serwisu Granice.pl po raz pierwszy zorganizowała cykl plebiscytów, w ramach którego internauci i jurorzy wybierali najlepsze książki na kolejne pory roku. Inicjatywa ta znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez serwis Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w Internecie, w księgarniach, jak i podczas kolejnych targów książki, a o plebiscycie głośno było w najważniejszych polskich mediach. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, a głosy na nagrodzone książki oddało kilkaset tysięcy osób. W inicjatywie tej jak w zwierciadle odbija się polski rynek książki - panujące na nim mody, trendy i nowinki, to za jej sprawą mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe. 

 

 

Strona internetowa konkursu: 

www.ksiazkanagwiazdke.pl

 

 

Ponad 40% osób pytanych w jednym z opublikowanych niedawno sondaży zadeklarowało, że pod choinkę chciałoby otrzymać właśnie książkę. Jaką? Taką, jak te, biorące udział w naszym plebiscycie. Konkurs "Najlepsza książka na Gwiazdkę" ma dostarczyć czytelnikom wskazówek, jakie książki sprezentować kobietom, jakie - mężczyznom, jakie odpowiednie będą dla najmłodszych, jakie - dla starszych dzieci, a jakie dla młodzieży. Wskażemy najbardziej interesujące poradniki i publikacje dla miłośników historii, co nieco dla osób zainteresowanych duchowością, kilka naprawdę wartościowych tytułów z zakresu literatury pięknej. 


 

Cel konkursu i kategorie:


Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w kilkunastu kategoriach.

 

Jury konkursu, ocena:

 

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl

 

Ocena zgłoszonych książek przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie wybrane zostaną tytuły, które otrzymają nominację do nagrody. Drugi etap zakończy się wyłonieniem zwycięzców konkursu oraz tytułów wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.

 

 

Głosowanie internautów

 

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na Gwiazdkę. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. Głosowanie rozpoczyna się 16 listopada 2018.

 

Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja. 

 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych na polskim rynku tytułów.

 

 

Szczypta statystyk:

 

- ponad 40 tysięcy osób głosowało na "Najlepsze książki roku 2017"

- ponad 200 redakcji zamieściło informacje o konkursach

- ponad pół miliona unikalnych użytkowników zapoznało się z informacjami o przebiegu naszych konkursów.

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6