Artefakt umysłu

nominacja jury i internautów
Autor: Marian A. Nocoń
Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2017-10-16
Kategoria: Nie tylko dla mężczyzn
ISBN: 978-83-65684-26-4
Ilość‡ stron: Ilość stron: 368

Victor Moss jest majorem amerykańskiej armii, Novak zaś sierżantem i zaufanym człowiekiem majora. Łączą ich braterstwo broni i więzi przyjaźni. W czasie rutynowego patrolu na terenie Iraku dochodzi do incydentu, w wyniku którego w ręce sierżanta Novaka wpada stary notes. To zdarzenie zmienia ich życie. Victor podąża śladami notesu od Iraku, przez inne kraje, aż po Polskę. Poznanie prawdy staje się jego obsesją i jednocześnie misją, która doprowadza go do niesamowitego odkrycia. Czy nić setonu – anagram notesu – pokieruje losami bohaterów niczym złota nić Ariadny i pozwoli sięgnąć po tajemnice biblijnej Mezopotamii?

Pierwszy tom thrillera oparty na historycznych i starożytnych artefaktach, gdzie rzeczywistość przeplata się z fikcją, a intryga i tajemnice nie opuszczają Czytelnika, dając sporą dawkę emocji i zaskakujących zwrotów akcji.

W przygotowaniu dwa kolejne tomy: Niezabliźniona nić i Zatokowa dewiacja, które ukażą się w 2018 roku.

Marian A.Nocoń - z zawodu ekonomista. Mieszka w Katowicach. Baczny obserwator ludzkich relacji i emocji, które przenosi na strony pisanych książek. Fotografuje i uprawia turystykę górską, wędrując od Beskidów po Kilimandżaro. Debiutował powieścią "Wszystko się zmienia". Następnie wydał literaturę faktu "Czarna biel. Wspomnienia" (2016 ). Za tę ostatnią uzyskał Nagrodę Internautów serwisu czytelniczego Granice.pl - NAJLEPSZA KSIĄŻKA NA JESIEŃ 2016 - w kategorii „Z historią w tle” oraz NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2016 w kategorii „Perły z lamusa”.

Patroni medialni